Kapitán Řehtačka Wick Stříbrobral

Tenhle staré mořské vlk je především špicové lodivod a betelné kápo. Celá pirátská sajtna mu zobe z klepeta.
Na světlo světa se vylópl na palubě Bludnýho Holanďana, zrovínka když proplouval mysem Dobré naděje. Trošku to tam tenkrát házelo a on se z ničeho nic začal šíleně řehtat, až měl hubu od ucha k uchu. Řehtal se jak kůň a to mu zůstalo až do dneška. Po dostudování základní bódy pirátský to zakempil na šífu pod vlajícíma zkříženéma hnátama. Za pár jařin to dotlačil až na kapoša a začal hon za pokladem. Stříbro, stříbro, stříbro! Jeho lesk ho prostě fascinuje a tak ho bere všude, kde ho zmerčí. Občas, když je zrovna sólobugy, se zamachluje
v kapitánský kajutě, lapne sladký dřevo a vyšvihne ňáký ty kotlíkařský zonky. Je to totiž nenapravitelné romantik a snílek.

Kdo se řehtá naposled, ten má v řepě pustevnu. Buď dobré a všecko bude v ókeju. Bóda špílem.


Jméno: MIŠUREC Viktor

Věk: štyryaštyrycet járů

Su kořeň z Brniska, ale už téměř dvě pětky jařin lajfčím v Práglu. Su rovné borec, co má rád lochec. Nemám rád nudu, levárny, šméčkaře, čóraře a tuneláře. Trošku válím na klofnu a rád si k tomu zabékám. Na domášově mám štyry sviště, takže trochu gómu, jak na šropály. Před šesti járama jsem se dal do holportu s betelnéma člobrďákama, co hážó čučku na hródu stejnó augló jako já a vaří těžké lágrové vál na Jankově. Od tý doby moja hercna rumpluje pro Jankov. Teď už su JANKOVÁK jak poleno a hlásím, že letošek bude na Jankově tým nejlepším járem, jaké kdy byl. Takže až zamachlujó bódu a vy s vízem povalíte na domášov, zbalte dečmena pod klepeto a vyražte k vasrůvce lapat bronz. Páč letos se spolu poplavíme na betelným škuneru až na kraj světa a ešče dál. Tak zdar!

1 komentář: „Kapitán Řehtačka Wick Stříbrobral“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s