Denní Programy a Fotogalerie

V této sekci naleznete denní reporty s SGJ včetně fotografií

Oddíly 2021


Den 19. – Poslední táborák

Dnešní den se nesl v duchu pomalého loučení se s táborem. Dopoledne proběhlo poslední jankovské městečko, kde děti opět soutěžily, aby si za vydělané ,,Jankováky“ mohly koupit něco na zub. Odpoledním programem bylo balení a uklízení tábora.

Večer se po nástupu šel tradiční plyšákový pochod, který odstartoval letošní táborák. Nejprve jsme se rozloučili s našimi nejstaršími táborníky a teď už slyším začátek naší jankovské hymny… ,,Koncem srpna kufry balíme…“ tak já už půjdu, ať jí také stihnu 😀

Mějte se fanfárově a zítra se na Vás, rodiče, děti už moc těší.

Odkaz na foto


Foto barev

Odkaz na foto barev


Den 18. – Vedoucí proti šestnáctce

Dnes byl doslova den plný ,,zápasů“. Odehrály se totiž tradiční zápasy vedoucích proti šestnátce. Mezi sporty patřil florball, fotbal, volejbal a letos nově i stíhačka duší. Výkony byly obdivuhodné, ve florbale a stíhačce duší zvítězil 16. oddíl, volejbal a fotbal ovládli vedoucí. Celý tábor usilovně fandil, sportovní duch byl všudypřítomný. O poledním klidu proběhlo divadelní představení pro 1. kategorii. Samotnými tvůrci byly děti. Každý oddíl měl na starost jinou divadelní činnost a jejich scénář, kostýmy a další nezbytné náležitosti byly poté použity vedoucími, kteří v představením hráli. Večer se konala poslední disco opět pod vedením EmDžeje a TýDžeje.

Odkaz na foto


Den 17. – Pohádka

Jako každý rok tak i tento, se odehrála jankovská pohádka s těmi nejnadanějšími herci široko daleko. Pro letošek byla vybrána Šípková Růženka. V hlavních rolích nebyl nikdo jiný než Míša Szalay a Ája Chrobáková. Nejen tito herci však dokázali vykouzlit úsměv v hledišti. Mezi další herce patřili například Terka Kubínová s Terkou Jarošovou, oblíbený vedoucí 14. oddílu Tomáš Zelinka alias Zelí, vedoucí nejstarších oddílů Verča Vejražková s Jirkou Komárkem a režisérem pro letošní rok naše milá Danča Hrdličková. Dětem se pohádka moc líbila a teď už jsou na cestě do vyteplených postelí.

Odkaz na foto


Den 16. – Vyhlášení vítězů

Dnes bylo po delší době opět krásné počasí. Řada oddílů vyrazila do nedalekých Jiřetic na kraví farmu k rodině Kopeckých. Děti měly možnost vidět od malých, čerstvě narozených telátek, až po velké krávy, kterých tam mají okolo 400. Ochutnaly také mléko, které je ze zdejší farmy opravdu vyhlášené. Uskutečnil se také několikátý ročník Jankovské Rallye Dakar, II. kategorie utvořila posádky osobních a nákladních aut a pomocí speciální mapy vyrazily do terénu. Všechny posádky dorazily v pořádku do cíle!

Večer proběhlo vyhlášení celotáborové hry. První tři místa obsadily barvy, které letos měly od začátku našlápnuto k vítězství. Na 3. místě se umístila barva žlutá, 2. místo obsadila barva tmavě zelená a našimi šampiony pro letošní rok se stali ČERNÍ! Všem barvám moc gratulujeme a děkujeme za báječné výkony, kterých v etapách dosahovaly.

Po večerním nástupu si pro nejstarší chlapecký oddíl vedoucí připravili zápasy v ,,bahně“. Vzhledem k hmotnostní nerovnováze vyhrál tým vedoucích. 😀 Už se nemůžeme dočkat na posledních pár dní na našem Jankově.

Odkaz na foto


Den 15. – Porazili jsme boha Ra!

A je to tady! Konečně tento den nastal, den kdy jsme porazili boha Ra! Den začal běžnými oddílovými programy. Počasí nám sice moc nepřálo, ale vedoucí na jeho změnu rychle zareagovali a jako pokaždé vymysleli báječný a nabitý program.

Večer však nastala další aktivace hvězdné brány. Nad Plivátkem se objevil jakýsi výbuch a tak jsme se museli všichni přesunout na poslední místo, kde jsme boha Ra viděli. A byl tam! V celé své hrůze se nám opět vysmíval, že nás porazí a celou planetu zotročí. Naši vojáci, v čele s plk. Steelem se ale tak snadno zastrašit nedali. Byl to dlouhý boj, ale nakonec se podařilo zničit sluneční energii boha Ra, a následně Ra samotného. Byl tak zničený druhý portál, kterým Ra vždy proklouzl na naši planetu. Všichni se radujeme z vítězství a můžeme tak s dalším neuvěřitelným zážitkem vklouznout do peřin.

Odkaz na foto


Den 14. – Focení barev

Dnes jsme se probudili do chladného rána. Děti byly celý den ve svých oddílech a probíhaly oddílové programy. Večerní nástup ale proběhl po barvách. Byl totiž vyhlášen ,,Hvězdičák“. Na prvním místě se umístila barva černá, na druhém barva žlutá a na třetím barva bílá. Po nástupu proběhlo focení barev, a tak se již brzy budete moci na barevné týmy podívat.

Odkaz na foto

Den 13. – Hvězdičák

Od rána byly děti rozděleny po barvách, ve kterých přes den plnily další etapu, která nese název ,,Hvězdičák“. Byly dvě trasy, na kterých se postupně prostřídalo všech 14 barevných týmů. Po cestě se snažily získat co nejvíce bodů na nejrůznějších stanovištích a také musely najít čidla k aktivaci hvězdné brány. Všem týmům se to podařilo, některé si sice prodloužily trasu, všichni však dorazili úspěšně zpět do tábora. Počasí nám v průběhu dne přálo, pršet nám začalo až večer.

Nyní všechny děti odpočívají a nabírají síly na poslední jankovský týden.

Odkaz na foto


Den 12. – Noční výsadky

Po úspěšném dni na ruby se tábor vrátil zpět do svých kolejí. V noci si ale vedoucí pro 15. a 16. oddíl připravili všemi známé výsadky. Všechny týmy dorazily zdárně zpět do tábora!

Přes den proběhly oddílové programy, na kterých si to vedoucí i děti užili. Někteří se vydali do okolí, jiní zůstávali v táboře. 3. oddíl si vyzkoušel své schopnosti kormidelníka na nedalekých pramicích. Proběhlo také zahájení zimních olympijských her pro oddíly II.kategorie. I přesto, že jim nesněžilo, měli pocit, že se ocitli v roce 2018 v PyeongChangu. Mezi disciplíny bylo zařazené krasobruslení, skok na lyžích, rychlobruslení a další skvělé soutěže.

Den jsme zakončili jankovskou SGJ disco vedenou skvělými DJ`s EmDžej a TýDžej!!

Odkaz na foto


Den 11. – Jankovský den na ruby

Ráno bylo pro každého jankováka velkým překvapením. Uskutečnil se totiž Jankovský den na ruby! Pro ty, kteří nevědí, všichni vedoucí, praktikanti a členi vedení se na celý jeden den vymění u oddílů. Děti tak měli možnost poznat i jiné vedoucí a užít si tak s nimi den plný aktivit. Pro dnešní den byl hlavním vedoucím mjr. Czechoff, který se své nové role ujal na jedničku. Plk. Steel si den užil se 6.oddílem a na večerním nástupu dostal malou spršku od zaskakujícího hlavního vedoucího.

Po nástupu se vše vrátilo do původního stavu a děti si užily SGJ městečko.

Odkaz na foto


Den 10. – SGJ Olympiáda

I přesto, že jsme se opět probudili do chladného rána, odehrála se Olympiáda SGJ. Děti soutěžily v různých disciplínách po barvách a snažily se získat pro svůj tým co nejvíce medailí. Jako tradičně byla ve skupinových disciplínách zařazena oblíbená stíhačka duší. Zlatou medaili získala barva červená, v přetahu lanem pak světle modrá. Odehrály se i disciplíny individuální, jako například hod, skok daleký, nebo člunkový běh. Všem vítězům gratulujeme!

Den jsme zakončili barevnou (vtipnou) kaší, tento rok v barvách modré.

Odkaz na foto


Den 9. – Polední nečekaná aktivace hvězdné brány

Dnešní den začal o něco tepleji, než den předchozí. Dopoledne byl tábor po oddílech, ve kterých si děti užívaly nabitý program.

Na začátku poledního klidu se však stalo něco pozoruhodného. Spustila se další aktivace brány a k nám se snažil někdo dostat. Celý tábor se do minuty shromáždil na nástupišti a zvědavě pozoroval, koho nám to sem zavedlo tentokrát. Návštěvník pocházel z planety lichokopytníků, a přišel nám říct, že porazit boha Ra můžeme, ale musíme být fyzicky silní. Večer jsme tak zahájili SGJ olympiádu pro rok 2021. Jako tradičně byl 15. a 16. oddílem zapálen olympijský oheň a byla pověšena olympijská vlajka.

Všichni se už nemůžeme dočkat zítřejších vynikajících sportovních výkonů!

Odkaz na foto


Den 8. – SGJ pohádkový les

Probuzení do dnešního rána bylo ,,mrazivé“. Vypadá to, že bůh Ra odvrátil sluneční útok a nám nastaly chladnější dny.

Na velký putovní tábor dnes dorazily poslední oddíly, a to 13 a 14. Malý putovní tábor si jako jedny z posledních oddílů dnes užijí 5. a 6. oddíl. Večerní program pro nejmladší oddíly připravil 15. a 16. oddíl, pod vedením svých velitelů. Děti procházely krásným pohádkovým lesem, kde na ně čekala například Popelka, které pomohly najít střevíček, 3 mušketýři, Rumcajs, který měl včely ve svých vousech a v neposlední řadě také víla Amálka a červená Karkulka.

Naši nejmenší kamarádi tak usínali spokojeni a s úsměvem na tváři.

Odkaz na foto


Den 7. – Vojenská mise bez velitelů

Dnešní dopoledne se uskutečnilo v duchu barevných týmů. Naši malí vědci a vojáci šli prozkoumat okolí základny, aby našli vzácný Atrachnit. Všem týmům se to zdárně podařilo a nyní je všech 14 zkoumaných vzorků bezpečně uloženo u velitelů. Po cestě barvy plnily i jiná náročná stanoviště, kde sbíraly body do celotáborové hry. Misi bez velitelů vyhrála barva růžová!

Odpoledne se tábor rozpustil zpět do oddílu, které si užívaly další hezké počasí v lese, nebo v táboře.

Odkaz na foto


Den 6. – Návštěvník

Dnes to vypadalo, že bůh Ra z planety R666 od nás své žhavé paprsky neodvrátil, protože za sebou máme další slunný a horký den.

Naši nejstarší kamarádi se dnes v odpoledních hodinách vrátili z dalekého mezigalaktického putování a předali tak pomyslnou štafetu svým mladším kolegům. Večer celý tábor zažil první městečko SGJ, kde dostali možnost vydělat si všemi známé jankovské dolary, které mohou utratit za malinovku, popcorn nebo hračky a upomínkové předměty.

Na večerním nástupu k nám přišel návštěvník ze souhvězdí šelem, z planety vlků. Ten nás poslal na zítřejší výpravu, kde naši mladší vojáci a vědci, prověří své síly a schopnosti bez jejich velitelů. Bude to náročný den plný dobrodružství.

Odkaz na foto


Den 5. – Spáleniště boha Ra

Už od brzkého rána bylo jasné, že dnešní den bude plný slunce a teplého počasí. Bůh Ra na nás zřejmě seslal své žhavé paprsky z planety R666. Tímto způsobem nás chtěl určitě oslabit, při hledání čidel k opravě hvězdné brány. Avšak náš spojenec z vodní planety, žabák, nám připravil studenou vodní lázeň ve formě jankovského bazénu.

Nejmladší členi vědeckého týmu vyrazili na průzkum galaxie k nedalekému Plivátku, kde si za zvuků přírody vybalilí spacáky a přenocují v našem výcvikovém stanu.

Kpt. Terra Ávošorajová na své službě musela zahánět chlupaté členy vědeckého týmu, kteří se rozhodli prozkoumat nedaleké traviny naší základny.

Odkaz na foto


Den 4. – Den plný sluníčka

Dnes se celý tábor probudil do slunného dne. Většina oddílů využila možnosti koupání v našem bazénu a jiné oddíly vyrazily do okolních lesů a hájů. Celý den byl ve znamení oddílových a protioddílových programů.

Naši nejstarší kamarádi z 15. a 16. oddílu vyrazili stavět putovní tábor pod vedením Kpt. Owena Mosquita a Kpt. Veronici Boom. 7. a 8. oddíl odstartoval přespání v našem výcvikovém středisku SGJ u Plivátka.

Dnešní den jsme si užili, posíláme všem pozdravy a těšíme se, co nám přinese ten další.

Odkaz na foto


Den 3. – Návštěva vodní planety

Po včerejší aktivaci hvězdné brány dostali naši malí průzkumníci dopisy od velitelů svých barevných týmu. Ráno je čekaly první chvíle strávené se staršími, či mladšími kamarády. Na vodní planetě museli splnit řadu úkolů, které je posunuly blíž ke zničení boha Ra.

V jedné z vodních toků nalezli vzkaz, ve kterém byl ukryt návod pro práci s Atrachnitem, o kterém nám vyprávěl žabák. Návod děti předaly zkušeným vědcům naší mise a ti teď usilovně pracují na jeho použití. Už se nemůžeme dočkat, až budeme plnit další náročnou misi.

Večer jsme měli první jankovskou diskotéku vedenou zkušenými DJ – EmDžej a TýDžej! Po náročném dni jsme následně ulehli do postelí a začali se těšit na další skvělý den.

Odkaz na foto


Den 2. – První oddílové programy

Celý tábor se probudil za zvuků ,,oblíbené“ Barbory do 1.dne. Den se nesl v duchu prvních oddílových programů, na kterých se naši táborníci seznamovali s denním řádem, svými vedoucími i kamarády. Počasí nám přálo, tudíž si mnoho oddílů zaplavalo v bazénu.

Večer odstartovala 1. aktivace hvězdné brány. Navštívil nás vládce galaxie bůh Ra i se svými pomocníky. Chtěl zotročit naši planetu, v tom jsme mu však zabránili. Co jsme ale nezachránili, bylo 9 čidel, které nám umožňují cestovat celým vesmírem, bez nich se k nám může kdokoliv dostat a ohrozit naši planetu. Cíl zní jasně! Získat zpět všechna čidla a zničit boha Ra. Z brány také vystoupil žabák ze spřátelené vodní planety. Ten nám pověděl, že s pomocí zvláštních kamenů – Atrachnitů, které se těží na planetě R666, je možné boha Ra zničit. Jeden z nich je právě na vodní planetě, kam se všichni společně zítra vypravíme a zahájíme náročnou misi.

Odkaz na foto

Den 1. – Příjezd táborníků

Tak a je to tady! Celý rok jsme čekali na 10. srpna, až se všichni opět sejdeme na našem milovaném Jankově. Příjezd proběhl hladce, všichni jsme nastoupili do vesmírné stanice SGJ. Proběhl první úvodní táborák, kde si děti vyměňovaly zážitky z celého roku a zapěly známé táborové písně. Už se všichni těšíme, až naše vojensko-vědecká expedice odstartuje svoji vesmírnou misi.

Odkaz na foto